Bible zdarma

   Napadlo mne, že může dojít k situaci, že někdo nebude mít možnost opatřit si bibli. Mohou to být např. lidé ve finanční tísni, nebo dospívající mládež bez prostředků nebo s rodiči, kteří své ratolesti nechtějí ve čtení bible podporovat - ať již pro odlišný duchovní postoj, z obavy, aby se z jejich dítěte nestal nějaký „náboženský fanatik“ nebo aby neskončilo v nějaké sektě. Pokud daná osoba vlastní počítač, nebo k němu má přístup, může využít některý z bezplatných biblických programů (např. Theophilos, E-Sword, Davar, Sword, Bible Time, Online Bible.org apod.) nebo moji SOB - Studijní on-line bibli, která nabízí cca 250 překladů bible (z toho cca 20 českých). Samozřejmě i pro majitele chytrých telefonů a tabletů na všech operačních systémech je k dispozici velké množství biblických programů - většinou zdarma.


   Ať je již důvod, proč si někdo nemá možnost opatřit bibli jakýkoli, rozhodnul jsem se, že zdarma pošlu 1 výtisk Českého ekumenického překladu bible každému, kdo si o něj řekne či napíše. Budu rád, když o sobě či své situaci něco napíšete, ale není to podmínka. Můžete to brát např. jako dárek od Boha, abyste jej mohli lépe poznat. Nemusíte se bát - na Vaši adresu nebudu zasílat žádné další materiály, ani Vaši adresu nedám k dispozici nikomu jinému.


   Pokud jste již ode mne něco dostali (např. Nový zákon - NBK nebo ČEP, kompletní Český ekumenický překlad, Bible 21), nepište si o nic dalšího. Tato nabídka není určena jako nějaký zdroj biblí pro "evangelizace" apod. Pokud chcete více než 1 výtisk bible, obraťte se jinam.


   Nepište si o zaslání biblí na Slovensko! Jednak to není psané ve Vaší mateřštině (a vždy tedy zůstává jistý problém se srozumitelností), a jednak je poštovné srovnatelné nebo dokonce vyšší než cena bible. Nepište si o zaslání bible ani do žádného jiného státu než je Česká republika! Pokud si bibli můžete dovolit koupit sami, pak této nabídky prosím nezneužívejte...


Pokud Vám bible nepřijde max. do 14 dnů, dejte mi vědět!

 

 

 

BIBLE - Český ekumenický překlad

   Jedná se o zřejmě nejpoužívanější český překlad bible konce minulého století. Je výsledkem společné práce zástupců většího počtu církví. S jeho překladem se začalo v roce 1961. Aktuálně nabízená bible je nové revidované vydání, bez deuterokanonických knih. Zakoupil jsem nějaké výtisky tohoto překladu, a stejně jako v případě Nového zákona jsem se rozhodl (alespoň prozatím) poslat 1 výtisk každému, kdo nemá kompletní překlad bible a nemůže si jej z nějakého důvodu finančně dovolit. Abych omezil zasílání biblí na neexistující jména a adresy, pošlu bibli pouze po potvrzení žádosti z Vámi uvedené e-mailové adresy (kopie žádosti bude odeslána na Vaši e-mailovou adresu). Nezapomeňte proto vyplnit nejen své jméno a příjmení, ale i svou platnou poštovní a e-mailovou adresu!!! Při psaní používejte diakritiku (háčky a čárky)! Pokud jste již dříve ode mne dostali Bibli 21 nebo Nový zákon, nepište si o Český ekumenický překlad

   BIBLE, Český ekumenický překlad - má pevnou vazbu, jednosloupcový tisk, formát 125 x 182 mm, 1580 stran. Podrobnosti můžete vidět v e-shopu vydavatele.

 

Český ekumenický překladČeský ekumenický překlad - otevřený

 
Žádost o Český ekumenický překlad bible (klikněte!)


 

Vzkazy: Realita bohužel vypadá tak, že většina zájemců o bibli není i přes všechna upozornění schopna napsat bez chyb ani své jméno, adresu či e-mailovou adresu :-(  Když zadáte nesprávnou e-mailovou adresu, nepřijde Vám žádost o potvrzení Vaší žádosti, a já nebudu bibli posílat na nijak neověřenou adresu (pokud nezvládnete napsat svoji e-mailovou adresu, není moc jisté, že se Vám správně podařilo napsat jméno a adresa). Pokud svou poštovní adresu nenapíšete vůbec, nebudu Vás na to již upozorňovat. Pokud Vám do 14 dnů po objednání bible či Nový zákon nepřijde, dejte mi vědět. Obvykle bude problémem nepotvrzená žádost o bibli kvůli neplatné e-mailové adrese. Občas však bibli nedoručí i Česká Pošta.

 

Libor Diviš

Chcete se k článku vyjádřit?

Pošlete mi svůj komentář přímo na e-mail!

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.75 (18 hlasů)