1. pomoc při myšlenkových a pocitových útocích

biblický způsob řešení smutku, zklamání, depresí apod.

   Život každého z nás je silně ovlivňován našimi pocity, resp. "našimi" myšlenkami. Pokud jsou naše pocity příjemné, máme tendenci se vznášet, očekávat vítězství, radovat se ze života apod. Pokud jsou naše pocity nepříjemné, ztrácíme chuť do života a radost z něj, přestáváme očekávat vítězství, ztrácíme chuť a sílu bojovat. Pocity však náš život nesmí ovládat! Na pocity totiž není spolehnutí.


   Naše pocity se mohou změnit během okamžiku - stačí, aby začalo pršet, abychom zaspali, nestíhali ve škole, v práci, v životě, abychom měli hlad, žízeň, jakoukoli bolest apod. Stačí něčí nepříjemný pohled nebo setkání s nám nepříjemným člověkem, a naše nálada a výraz tváře se během sekundy může změnit ze širokého úsměvu téměř k bolestné grimase. Někteří z nás jsou ničeni pocity ze svých neúspěchů, karambolů, zklamání apod.


   Na tuto pocitovou houpačkou ale existuje biblický způsob řešení! Princip řešení s praktickými ukázkami jsem "zakomponoval" do programu. Program jsem vytvořil v prostředí Macromedia Flash MX 2004 Professional. Program se spouští ve fulscreenu (celoobrazovkový mód). Je optimalizován pro rozlišení monitoru 1024*768px, ale s menším zhoršením kvality u bitmapových obrázků se přizpůsobí libovolnému rozlišení. Program je ozvučený a měl by bez problémů fungovat na počítačích s libovolnou verzí OS Windows.

 

Náhled programu 1. pomoc při myšlenkových a pocitových útocích

 

 

Libor Diviš

Chcete se k článku vyjádřit?

Pošlete mi svůj komentář přímo na e-mail!

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.71 (7 hlasů)
Přílohy:
SouborPopisVelikost
Stáhnout tento soubor (1.pomoc.zip)1. pomoc1. pomoc při myšlenkových a pocitových útocích717 kB