Ach, ta pýcha!

Autor: Libor Diviš; e-mail: infozavináčmusculus.cz


   Tak jsem byl takhle jednou na chalupě a plel na poli cibuli. A protože se při tom stejně nedalo nic jiného dělat, tak jsem se modlil novými jazyky. Po určité době jsem měl pocit, že se mám jít modlit za sousedku - za její problémy s páteří. Říkal jsem si, jestli se mi jenom něco nezdá a zkrátka jsem nešel. Za nedlouho poté šla tato paní na operaci páteře. Pak mi teprve došlo, že to skutečně bylo "puzení od Pána" a že tato paní pravděpodobně nebyla uzdravena proto, že jsem neposlechl a nešel.


   Poznámka: Tento zážitek vypovídá něco o tom, co se děje, když se člověk rozhodne neposlechnout Boží volání. A nemám žádnou omluvu pro to, že jsem nešel. Skutečným důvodem nebyla moje nejistota, zda skutečně slyším Boha (i když i ta hrála svou velkou roli), ale má pýcha. Ano, šlo mi o to, abych nevypadal jako blázen, pokud by Bůh nic neudělal. Moje pýcha zabránila Bohu, aby se mohl oslavit a pomoci této paní. Pokud se Vám někdy stala podobná příhoda, pak víte, že není možné na ní jen tak zapomenout. Protože se asi každému z nás občas stane, že si není jist, zda je jeho puzení od Boha či nikoli, pokusím se navrhnout Vám řešení. Posuzujte "svůj" nápad ve světle Písma! Souhlasil by s Vaším počínáním Bůh? Pakliže je Vaše odpověď ano, pak to udělejte! Nejste zodpovědní za to, zda bude člověk, za kterého se modlíte, uzdraven, vaší zodpovědností je se za jeho uzdravení modlit! Jestliže se nic nestane a Váš krok byl v souladu s Písmem, pak se nic neděje. Pouze se pocvičíte v trpělivosti a vytrvalosti. A pokud se Bůh k Vaší modlitbě přizná, bude to povzbuzení nejen pro Vás, ale i pro člověka, za kterého jste se modlili.

 

   Poznámka 2: Ze života s Bohem jsem se naučil pár věcem:
1) Pokud Ti Bůh něco ukazuje, v naprosté většině případů je to věc, se kterou chce jednat ihned. Pokud Vás posílá něco udělat, máte to většinou udělat ihned! Pokud Vám ukazuje na hřích ve Vašem životě, chce, aby jste z něj činili pokání a vzdali se jej - ihned! Pokud Vám ukazuje problémy ve Vašem životě a jejich příčiny, pak s nimi chce jednat - co nejdříve. Pokud Vám ukáže na Vaši závislost nebo nutkání, chce Vás z něj osvobodit! Vždy se máme ptát, kdy máme Boží vůli splnit, ale skutečností je, že většinou bude odpověď - ihned! Na tomto příběhu vidíte, jak škody může napáchat naše liknavost či lépe řečeno neposlušnost. Mám ještě horší zážitek (který se Vám stydím napsat), kdy šlo o život!!!


2) Neposlušnost se nikdy nevyplácí. Pokud najednou (jakoby z ničeho nic) přestanete slyšet Boha, nebo Bůh přestane odpovídat na Vaše modlitby, pak asi nejlepší radou, jakou Vám mohu dát, je: „vraťte se v myšlenkách do doby, kdy jste Boha slyšeli naposledy a zkuste si vzpomenout, zda jste nezapomněli vyznat a opustit nějaký hřích, nebo jste náhodou nezapomněli poslechnout nějaké Boží volání. Pokud Boha poprosíte o pomoc, určitě Vám pomůže. A třeba se tím necháte poučit a příště Vás myšlenka na neposlušnost ani nenapadne."


 

Libor Diviš

Chcete se k článku vyjádřit?

Pošlete mi svůj komentář přímo na e-mail!

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.46 (12 hlasů)