Porouchaný magnetofón?

Autor: Libor Diviš; e-mail: infozavináčmusculus.cz


   Když jsem se jednou vracel lokálkou ze shromáždění, posadil se proti mně mladík s radiomagnetofónem, který byl značně "společensky unavený". A vypadalo to, že při tom pití přišel i o sluch (nejen hudební). Jen dosednul, hned pustil naplno velice nepříjemnou metalovou hudbu. Na tvářích všech lidí ve vagónu byla vidět značná nelibost s jeho počínáním, ale kupodivu se nikdo neozval (dokonce ani průvodčí).


   Přemýšlel jsem o Bohu a vzpomínal na lidi, kteří ve víře vzkládali ruce na ledničku, automatickou pračku apod., a tyto přístroje znovu začínali pracovat. V duchu jsem "připomínal" Bohu, že on dává život všemu co je na této Zemi, a že jen díky němu zde mohou pracovat všechny ty vynálezy. Dobře jsem věděl, kam ve svých úvahách mířím. Když jsem dospěl až sem, magnetofóm náhle začal zeslabovat až téměř úplně ztichnul. Kazeta se točila vesele dál, ale bez zvuku. Opilý mladík nechápavě kroutil kolíkem hlasitosti, ale marně. Když jsem si uvědomil, co se právě stalo, řekl jsem (opět pouze v duchu) Bohu: "Díky Bože, to už stačí - pochopil jsem." A v tu chvíli magnetofón opět začal hrát. Teď mi už ani moc nevadila ta hrozná hudba ani její hlasitost. V duchu jsem se smál a radoval z toho, že Bůh má opravdu všechno pevně ve svých rukách.


   Poznámka: Tento zážitek vypovídá o dvou oblastech a myslím, že obě jsou velice důležité.
1) Bůh zná naše myšlenky stejně dobře jako slova pronesená nahlas. To je na jednu stranu hrozná představa - pro někoho, kdo chce a nebo má co skrývat. Na druhou stranu je to však úleva, neboť víme, že Bůh zná všechna naše přání, radosti i trápení. A protože nás miluje, chce pro nás to nejlepší. Tak se nám často stává, že dostaneme to, po čem jsme sice v duchu toužili, ale nikdy jsme o to neprosili.


2) Bůh může udělat cokoli. Nikdy o svou moc nepřišel. Stále ještě dokáže zachránit člověka z ohnivé pece (Daniel - 2.kapitola), zastavit slunce na jeho dráze a sám vybojovat boj (Jozue 10, 8-14), zachránit před lvy (Daniel 6,16-26) a vůbec vše, co Vás jen napadne (a ještě mnohem více).

 

 

Libor Diviš

Chcete se k článku vyjádřit?

Pošlete mi svůj komentář přímo na e-mail!

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (5 hlasů)