Theophilos - návod

   Theophilos je dobrý biblický program, který byl v minulých letech na Slovensku a v Čechách pravděpodobně nejznámějším biblickým programem vůbec. Jeho předností je zejména to, že je zdarma a že jeho autorem je Ivan Jurik ze Slovenska. Ivan Jurik sice Theophilos před několika lety prodal američanům, nicméně stále ještě pro Theophilos přibývají i české moduly (naposledy to byl Český studijní překlad - kompletní překlad bible bez poznámek přeladatelů). Pro Theophilos existují moduly většiny existujících českých překladů bible, kromě toho i větší množství cizojazyčných překladů bible, slovníky, komentáře, spisy, biblické mapy apod. Pro jednoduchost ovládání i množství modulů lze tento biblický program doporučit široké veřejnosti.

 

Theophilos - náhled úvodní obrazovky

 

Domovská stránka programu je http://www.theophilos.com resp. http://www.theophilos.sk.

 

   Byl jsem požádán, zda bych k tomuto biblickému programu mohl vytvořit nějaký návod k instalaci a použití. Souhlasil jsem, a výsledek předkládám v podobě dvou PDF souborů, které si můžete stáhnout coby přílohu pod článkem.

 

 

Libor Diviš

Chcete se k článku vyjádřit?

Pošlete mi komentář přímo na e-mail!

1 1 1 1 1 Hodnocení 5.00 (3 hlasů)
Přílohy:
SouborPopisVelikost
Stáhnout tento soubor (theophilos-instalace.pdf)Theophilos-instalaceNávod k instalaci biblického programu Theophilos290 kB
Stáhnout tento soubor (theophilos-navod.pdf)Theophilos-navodNávod k používání biblického programu Theophilos1897 kB