Uzdravení zubu

Autor: Libor Diviš; e-mail: infozavináčmusculus.cz


   Během půstu je člověk odkázán na žvýkačky - tedy pokud chce kvůli dechu vůbec vyjít mezi lidi. Výsledkem bylo uvolnění plomby (15.6.2007) a bolest. Podle zubaře se však plomba uvolní pouze v případě, že se pod ní něco děje, a že je to jen dobře. Jel jsem právě domů, a přemýšlel jsem, jak budu muset někomu zatelefonovat do 130 km vzdáleného zaměstnání, jestli mne zubař vůbec vezme, jak se potom dostanu do zaměstnání apod. Aby toho nebylo málo, jednalo se o stoličku, o které mi zubař řekl, že jestli ještě jednou plomba vypadne, tak ji už bude muset vytrhnout. Samozřejmě jsem poprosil Boha o uzdravení, ale nic se nestalo.


   Večer jsem o tom doma ještě přemýšlel, a řekl jsem Bohu: "Doktoři a zubaři jsou sice šikovní, ale jenom Ty jsi Jehova rafa (Exodus 15,26) - Bůh uzdravitel (lékař)." Řekl jsem: "Tati, Ty jsi ten nejlepší lékař!" Poprosil jsem jej ještě jednou o uzdravení toho zubu, a šel jsem spát.


   Ráno jsem se probudil, a zjistil jsem, že mám jazyk z horní strany nějaký "vysušený". Napadlo mne, že je to jako bych byl na zubařském křesle, a měl ho delší dobu vyplazený :-) Musel jsem se usmát, protože jsem tušil, co se stalo. Netuším, jak to Bůh udělal, ale zub mne nebolí, a plomba se ani nehne. Zubař mi stoličku nemusí vytrhnout, a já se mohu radovat.


   PS: Po týdnu mne napadlo podívat se do zrcadla na ten zub. Po chvíli experimentování s velkými zrcadly (žádné malé jsem nenašel) a baterkou, jsem uviděl plombu, která však nebyla podobná té původní. Tato nová se leskla. Vzal jsem tedy foťák, a pokusil jsem se to vyfotit. na přiložených výřezech je vidět i poměrně detailní záběr plomby, takže si případní čtenáři - zubaři - mohou lámat hlavu, z jakého materiálu mi Bůh tu plombu udělal. Vzhledem k tomu, že podle svědectví dalších křesťanů Bůh obvykle "spravuje" zuby zlatem nebo platinou, nejspíš jde o platinovou plombu. Plomba má kovový vzhled, a na povrchu není hladká jako plomby od zubaře. Dole si můžete prohlédnout fotografii zubu:


              Chvála, sláva a díky patří Tobě, Bože!


Opravený zub

 

   Dne 4.11.2013 jsem se zeptal zubaře, který mi již nějakou dobu dělá "generálku" zubů, co na to říká. Řekl, že na fotografii jsou na tom zubu vidět 2 různě staré amalgámové plomby, a že to byla fušeřina, protože tam byl kaz. A říkal, že kdyby on byl Bůh, tak že by to určitě zvládnul lépe :-)  Každopádně mi ta oprava vydržela naprosto bez bolestí a problémů 6 let, až do opravy a náhrady za krásnou bílou plombu.


 

Libor Diviš

Chcete se k článku vyjádřit?

Pošlete mi komentář přímo na e-mail!

1 1 1 1 1 Hodnocení 4.92 (6 hlasů)